Dvaačtyřicetiletý pistolník z Mělnicka ve svátečním večeru v polovině tohoto týdne volal jednadvacetiletému mládenci, aby mu vrátil půjčených pět set korun. A zřejmě neuspěl, neboť pak zamířil přímo do Bosyně, kde dlužník bydlí.

Na pozemek se dostal nezamčenou brankou. Pak bez váhání vykopl dveře od domu. Zastihl tam ale jen matku mladíka, která nevěděla, kde se syn nachází.

Chlap pak odešel s nepořízenou. Ale jen zdánlivě. Své pětistovky se nemínil vzdát, a tak na dlužníka čekal nedaleko domu. Deníku to potvrdila mělnická policejní mluvčí Jana Žáčková.

Ve stejné době už žena volala policistům. Mezitím se ale domů vracel její pětačtyřicetiletý druh a před chalupou nezvaného návštěvníka potkal. Došlo k hádce, po které se strhla rvačka.

Pistolník muže varoval, že má u sebe zbraň. A hned ji vytáhl. Pak se o ni začali přetahovat. Jen co padl výstřel, byli policisté v cíli a útočníka zadrželi. „Druh ženy byl povrchově zraněn v oblasti třísla,“ uvedla Žáčková.

Muž, podezřelý z vydírání, porušování domovní svobody, nebezpečného vyhrožování a pokusu o ublížení na zdraví skončil v cele. Soud včera … Hrozí mu až osm let ve vězení.

Zbraní střelce, který je podle místních lidí svérázným podivínem, byla takzvaná flobertka. Ta u ráže čtyři milimetry nepodléhá registraci, muž však prý u sebe měl mít ráží šest milimetrů. Ta stejně jako devítka a dvaadvacítka už registraci podléhá. Deníku se zatím nepodařilo zjistit, zda zbraň z Bosyně byla legální.