Maminka dvou malých princezen čas od času vyrazí na trať různých charitativních běhů, například Běhů naděje, jejichž výtěžek jde na pomoc dětem, které onemocněly rakovinou. A protože jí život takto nemocných není lhostejný, rozhodla se podobnou charitativní akci zorganizovat i v Neratovicích.

„Oslovila jsem lidi z širokého okolí, které znám a o kterých vím, že cvičí," popsala, jakým způsobem se snažila sehnat někoho, kdo by návštěvníkům akce předcvičoval a ukázal jim, jak se moderní fitness sporty typu zumby, bodystylingu nebo jumpboxingu vlastně dělají. „Bohužel se ukázalo, že je to velký problém. Nakonec se mi podařilo zapojit vlastně jenom instruktorky z místního fitcentra, ve kterém pracuji," povzdychla si.

Bez známostí to nejde

Mirka Dobsová oslovila také několik neratovických dětských klubů a organizací s dotazem, zda by příchozím neukázali, čím se zabývají a neprezentovali tak svou činnost. I tady se ale potvrdilo, že bez známostí to nejde.

„Obě moje holky chodí do Shotokanu, takže ti se ozvali, že do toho půjdou. A zapojilo se i místní nízkoprahové centrum, za což jsem moc vděčná," vyzdvihla účastníky sobotní akce a poděkovala také neratovickým školám a školkám, díky kterým mohla vzniknout výstava obrázků  se  sportovní tématikou.

Návštěvníci si tak od samého rána mohli přijít na své. Nejprve si maminky mohly nakoupit v rámci dětského bazárku nějaké to oblečení pro své potomky. Pak si starší děti mohly přijít vyrobit lampión na večerní lampiónový průvod. Po obědě následovala dětská diskotéka a už zmíněné ukázky karate a fitness sportů.

Ukázka první pomoci

Do akce se zapojili také neratovičtí strážníci, kteří dětem předvedli základy první pomoci, a policisté, kteří návštěvníkům představili arzenál policejních zbraní  a způsob, jakým policisté zasahují proti agresorům.

„Jsem strašně ráda za každého, kdo dorazil. Program proběhl hladce, jenom mě trošku mrzí, že nejvíc lidí přišlo až na večerní průvod, kdy už nehrozilo žádné přispívání na dobrou věc," poznamenala Mirka Dobsová, která chce z této akce udělat tradici. „Určitě v tom hodlám pokračovat," potvrdila.

Tři otázky pro…

Cvičitelkou, která jako první vytáhla návštěvníky sobotní akce ze židlí a předvedla jim, jak se cvičí dětská zumba, byla  Andrea Topolczanová.

Proč je zumba mezi lidmi tolik oblíbená?
Zumba je ideální sport pro toho, kdo si chce zacvičit, ale nemá rád cviky na strojích ve fitku, a zároveň rád tancuje. Na rozdíl od aerobiku je zumba mnohem méně silová a obsahuje víc tanečních prvků.

Předcvičovala jste dětskou zumbu. Od kolika let je s ní tedy možné začít?
Pro děti existují dvě věkové kategorie, od čtyř do  sedmi let a pak ti starší do nějakých dvanácti let.

Cvičíte ještě něco jiného než zumbu?
Momentálně mám doma půlroční miminko, to je nejlepší pohyb. Jinak jsem po nedávné operaci kyčlí, takže vhodný sport pro sebe teprve hledám.