Ohlédnutí za letošním létem v Zahradě je z pohledu pořadatelů příjemné. „Návštěvnost se neustále zvyšuje. Letos se na Staré štaci konala celá řada různých akcí,“ řekl za provozovatele Antonín Šilhavý.

Nešlo přitom pouze o kulturní akce. Zahrada například v srpnu posloužila jako místo setkání hlavních představitelů měst a obcí regionu s poslanci českého i evropského parlamentu, s premiérem a se členy české vlády.

O něco později pak Jazzová zahrada v Libiši hostila Firemní dny Spolany Neratovice. Nechyběly ani sportovní akce: turnaj v pétanque, jízdy na čtyřkolkách, paintball, šipky, lukostřelba.

Nejúspěšnějšími kulturními a hudebními akcemi byly festivaly. Zahrada uspořádala červnový mezinárodní jazzový festival 19. Salon tradičního jazzu a zářijový jazzový festival 19. Jazz ve křoví. „Na zářijový festival zavítali dokonce i zahraniční diváci – z německého Jazz klubu v Osterode am Harz,“ připomněl Antonín Šilhavý.

Vydařil se i večer, v rámci něhož populární country skupina Monogram oslavila Na Staré štaci své jubilejní dvacáté výročí. Sezonu v Jazzové zahradě oficiálně zakončil 29. září Silvestr Na Štaci. Na sklonku září se setkaly různé žánry – jazz a country.

„Jako již tradičně to byl večer nesmírně milý a příjemný, ale zároveň nostalgický. Ve vánoční výzdobě a dokonalé silvestrovské atmosféře si o půlnoci účinkující společně s diváky připili na zdraví a na úspěšný příští rok 2008,“ zhodnotil poslední akci spokojený provozovatel Antonín Šilhavý.