Potvrdil to starosta obce Zdeněk Šesták s tím, že šlo o projekty za dvě stě tisíc korun.
Kadlín v letošním roce rovněž zahájil práce na dětském hřišti. Kvůli penězům jde ale o náročný projekt. „Práce se protáhnou na tři roky. Hřiště bude stát přibližně půl milionu korun a na to z vlastního rozpočtu nemáme,“ vysvětlil starosta.

Obec se na stavbu ucházela o dvě dotace. Zatím získala asi dvě stě tisíc korun. „Pro malou obec je těžké získat nějaké peníze. Přednost dostávají spíš několikamilionové projekty,“ poznamenal starosta. Stavba dětského hřiště, které bude stát uprostřed vesnice pod kostelem, tak zůstává i v příštím roce jednou z hlavních priorit Kadlína.

Jak připomněl Zdeněk Šesták, úspěšné byly letošní akce týkajících se pěstování, sázení a sklizně brambor. Tento rok byl totiž Mezinárodním rokem brambor. „Navštívily nás děti ze školek i studenti. Myslím si, že zejména ti malí budou mít tuto zkušenost uloženu hluboko v paměti. Dnes už bohužel mladá generací neví, jak se brambory například sázejí,“ podotkl starosta.

Kadlín v tomto roce pracoval i na zlepšení projektu zážitkové turistiky – 7 kadlínských zastavení, mezi která patří například muzeum vesnického kováře.
A co se bude dít v obci v příštím roce? Starosta prozradil, že vedle dětského hřiště se Kadlín zaměří i na dny otevřených dveří nebo na Kadlínskou pouť.

Jejím hlavním motivem bude tentokrát česká vesnice před sto lety. „Chceme představit například dávnou techniku na mlácení obilí nebo řemeslné atrakce z přelomu minulého století,“ dodal starosta Šesták.