Starostové měst a obcí na Mělnicku si k volebním urnám samozřejmě také našli cestu. Velká část z nich ovšem volila jiné kandidáty než ty, kteří se nakonec do druhé kola probojovali.

Ctirad Mikeš, starosta města Mělník

„Z nabídky potenciálních kandidátů, kteří se účastnili prvního kola volby prezidenta, byli vybráni ti s největšími zkušenostmi a znalostmi. Voliči rozhodli, kdo půjde dál. Oba zbývající kandidáti jsou hodnotní, mají však za sebou svou minulost, jak já říkám příběhy ze svého života. Původně jsem uvažoval, že si mezi nimi budu muset vylosovat, komu dám ve druhém kole svůj hlas, protože oba mají jak obrovské klady, tak také zápory. Ani jednoho z nich jsem nevolil, ale samozřejmě se na stranu jednoho z nich nakonec přikloním. Nepřekvapilo mě, že se do druhého kola nedostal Jan Fischer, protože v televizních debatách nedokázal uspokojivě vysvětlit svou minulost a obhájit se, že není kariérista. Již tři nebo čtyři dny před volbami bylo jasné, kdo nakonec postoupí."

Alice Semiánová, starostka obce Kly

„Přiznávám, že mě překvapil nepostup pana Fischera. Díky předvolebním průzkumům jsem si myslela, že se do druhého kola dostane. Kandidáti, mezi kterými budeme nakonec vybírat, jsou  zkušení, což je určitě dobře, ale celkově je to pro mě složité, přece jen jejich minulost… Volit samozřejmě půjdu, byla by škoda, kdybych svůj hlas neodevzdala, ale ještě nejsem rozhodnutá. V prvním kole jsem volila jiného kandidáta."

Petr Koukolíček, starosta obce Kozomín

„K prezidentským volbám se nechci vyjadřovat. O tom, jak to dopadlo, si myslím své. Ti dva, co zůstali… Podle mě si mezi nimi prostě nejde vybrat."

Lenka Mrzílková, starostka města Neratovice

„Starostové podporují Karla, což vyplývá i z dlouhodobé spolupráce Starostů a TOP 09 na vyšší státní úrovni. Nepřekvapilo mě, že do druhého kola postoupili právě tito dva kandidáti. Myslím, že předvolební kampaň Karla Schwarzenberga byla dobře připravená."

Josef Chalupa, starosta města Kostelec nad Labem

„Volby podle mě dopadly nad očekávání. Původně jsem si podle předvolebních průzkumů myslel, že případné druhé kolo budou první volby, kterých se nezúčastním, protože bych měl velké problémy si mezi kandidáty zvolit toho svého. Nakonec si ale přece jen vyberu, ačkoliv ani jeden ze zbývajících kandidátů není tím, kterého jsem volil. Osobně nejsem zastáncem přímé volby, moc si od toho neslibuji. Jeden můj kamarád řekl, že když nevyhraje náš kandidát, nebudeme k němu mít úctu, zatímco když prezidenta zvolí zástupci občanů, lidé se s ním ztotožnit dokážou. A s tím souhlasím, stačí se podívat do minulosti třeba na Gustava Husáka. I když nebyl oblíbený, lidé ho nakonec přijali."

Jana Poláková, starostka obce Byšice

„Já jsem spokojená, viditelně vyhrál zdravý rozum lidí. Oba kandidáti, kteří jdou dál, jsou vyrovnaní, bude to ještě zajímavé. Mile mě překvapilo, jak první kolo dopadlo. Sice jsem volila jiného pravicového kandidáta, ale ve druhém kole volit samozřejmě půjdu."