Stát a kraj chtějí v nejbližší době uvolnit desítky milionů na opravy komunikací ve městě a jeho okolí. Uvedl to poslanec Jan Morava. „Vláda ČR uvolní tři miliony na rekonstrukci Mánesovy ulice s tím, že město dofinancuje jen menší částku,“ řekl Morava a dodal, že další peníze na opravy vozovek přijdou ze středočeského krajského úřadu.

„Kraj si vzal úvěr čtyři miliardy na rekonstrukce komunikací ve středočeském kraji a nám se podařilo dojednat, že pro krajem spravované silnice v Neratovicích dostaneme dvacet až dvacet pět milionů,“ vysvětlil poslanec.

Zmíněné neratovické komunikace už pořádnou opravu nutně potřebují. Kraj zde obhospodařuje například ulice Kojetickou, Mládežnickou, Kosteleckou a část Vojtěšské. Povrchy vozovek jsou na mnoha úsecích v katastrofálním stavu, protože krajští silničáři léta opravovali jen nejhorší výtluky. Nové asfaltové záplaty jsou špatně sválcované se starým povrchem, tvoří na vozovce „schody“, které znepříjemňují jízdu a přímo ohrožují cyklisty. Ve městě jsou i úseky, na které krajská správa silnic dlouhé roky ani nesáhla.