Stavba kruhového objezdu, kterou připravuje kraj spolu s městem, by měla podle dosud známých informací začít v červnu a pokračovat po dobu šesti měsíců. Uzavírka má být pouze částečná s tím, že dopravu na hlavním tahu městem budou řídit semafory.

Jak uvedl před časem na kralupském webu mluvčí města Aleš Levý, projekt zahrnuje i stavbu nových parkovacích míst: „Výraznou změnu přinese úprava zeleného převýšení (kopečku) na Předmostí ve směru k Masarykovu mostu. V tomto prostoru vznikne devatenáct parkovacích stání, s dalšími deseti je počítáno ve směru ke křižovatce. K úpravě parkovacích míst následně dojde i na druhé straně ulice Předmostí.“

A právě tato část zprávy o přípravách stavby kruháku před mostem v Lobečku vedla v kralupské skupině na sociální síti k nářkům nad zánikem místa dětských her v zimním období. Kopeček je totiž v této části města téměř jediným místem, kam lze vzít i malé děti v zimě bobovat nebo sáňkovat. Pak už se s nimi chodí asi jen k mírnému svahu vedoucímu od ulice Ve Starém Lobečku k Paloučku.

Situaci uklidnilo až vysvětlení zastupitele Tomáše Pekárka (ANO), že sáňkovací místo zůstane zachováno téměř beze změn, neboť parkovací stání se budou nacházet v místech, kde je už nyní stezka rozšířena o vyasfaltovaný záliv. Nad ním je už tak malé převýšení, že se tato část kopečku k zimním radovánkám nevyužívá.