Celý tento školní rok lze sice dojet ulicí Generála Klapálka až k základní škole, dále jednosměrkou k sídlišti V Zátiší a centru města už to ale nejde. Auta se musejí od školy vracet objížďkou kolem hřiště V Olších a pokračovat Horymírovou ulicí s návazností na Přemyslovu. Na Zákolanském potoce, v sousedství školní tělocvičny, vyrůstá nový most. Nahradí původní přemostění, které bylo v žalostném stavu a muselo být zbouráno.

Podle starosty města Libora Lesáka (ODS) pokračuje loni v září zahájená stavba podle plánu.

Ilustrační snímek.
Sezona koncertů pod širým nebem se blíží. Známe program letní scény v Zelčíně

„Město není zhotovitel stavby, ale na rekonstrukci samozřejmě dohlížíme. Poslední kontrolní den v minulém týdnu potvrdil, že práce běží v souladu s harmonogramem," vysvětlil Lesák s tím, že ke zprůjezdnění by mělo dojít v červnu letošního roku.

A vzápětí po otevření ulice Generála Klapálka plánuje město rekonstrukci mostu přes Knovízský potok v Horymírově ulici, kudy nyní vede objízdná trasa. „Řidiči se nemusí bát. Práce na mostku samozřejmě začnou, až dojde ke zprovoznění mostu přes Zákolanský potok," potvrdil starosta zahájení oprav za téměř devět milionů korun.

Samosběry jsou u Hančů hodně oblíbené.
Traktory patří na pole, ne do Prahy, říká majitel vraňanské farmy

Uzavírka mostu potrvá čtrnáct týdnů. Doprava přitom nebude nijak zásadně omezena, neboť auta se do Generála Klapálka dostanou Přemyslovou ulicí. Případně mohou rodiče vysadit děti nedaleko druhého mostku přes potok, na Masnerově stezce za gymnáziem, kde už vede cesta kolem hřiště základní školy a dále po chodníku přes nově postavený most přímo ke škole.