Prodloužení vodovodního řadu ve Klích po měsíci znovu omezilo provoz na hlavním tahu z Mělníka na Prahu. Šoféři se musejí smířit
s čekáním v kolonách u semaforu.

Fronty aut jsou hlavně v dopravní špičce kolem osmé hodiny ráno a patnácté odpolední nekonečné. „Ráno jsem jela do Prahy a auta stála až
u benzinky v Mělníku. Trvalo nejmíň čtvrt hodiny, než jsem se přes Kly vymotala,“ postěžovala si ve středuDeníku řidička Naďa Rychetská a dodala, že nechápe, proč se ve Klích zase kope.

Podle starostky vesnice Alice Semiánové bylo prodloužení vodovodu o osm set metrů směrem k Horním Vinicím rozděleno na dvě části. „Firma nejdříve udělala to nejnutnější, aby silnice nebyla celou dobu uzavřena. Současné omezení potrvá zhruba dva dny,“ uvedla starostka a dodala, že vše závisí především na počasí.

„Budeme se snažit, aby byl provoz přes obec omezen co nejkratší dobu,“ slíbila starostka Kel.

Radnice nechala na začátku července prodloužit vodovod od autobusové zastávky v Dolních Vinicích až k Horním Vinicím, kde má být potrubí propojeno se stávajícím.

„V této části u hlavní silnice vodovod dosud nebyl, lidé vodu čerpají ze studní, které mají u domů,“ vysvětlila před časem Alice Semiánová.
Za rozvod vody v dalších částech vesnice zaplatí radnice ze své kasy jeden a půl milionu korun.