Mezi státními zaměstnanci, kteří letošní Štědrý večer strávili v práci, byl i třicetiletý policista Marek Zahrádka. Na sváteční službu do Mělníka přijel z Litoměřic, kde byla v letošním roce nadílka o den dříve.

„S manželkou a tříletou dcerou Simonkou jsme měli Štědrý večer už třiadvacátého,“ říká policista, který si poslední tajný dárek přinesl na Štědrý den na mělnické policejní oddělení, kde mu v sedm ráno začínala čtyřiadvacetihodinová služba. Bez dopoledního náledí, které bylo příčinou dvanácti dopravních nehod, by byla klidnější než ve všedních dnech.

Praporčík Marek Zahrádka, který byl původním povoláním elektrotechnik, slouží u policie v Mělníku už sedmý rok. „Když jsem k policii nastupoval, nebylo u nás místo. Nabídli mi jiné okresy s tím, že po škole se vrátím přímo do Litoměřic, Později už jsem ale o změnu nestál, v Mělníku jsem spokojený,“ vysvětluje policista, který Štědrý večer strávil poprvé bez rodiny. „O vánočních svátcích nebo na silvestra jsem v minulých letech služby měl. Střídáme se,“ připomíná s tím, že poslední den roku bude mít tentokrát volno a těší se na chalupu na hory.

Štědrý večer v Litoměřicích byl ale i v předstihu hezký. Simonka našla pod stromečkem spoustu hraček a manželé Zahrádkovi kočárek pro miminko, které se narodí v únoru příštího roku. „Bude to další holčička, asi se bude jmenovat Stelinka,“ svěřuje se mladý policista, který svůj hlavní vánoční dárek dostane až v únoru.

Kočárek vybírali Zahrádkovi i podle toho, jaké s ním budou jízdy na in–line bruslích. „Na kolečkových bruslích jezdíme s manželkou rádi oba, na jaře je chceme koupit i Simonce. Zatím dostala pod stromeček alespoň brusle na led,“ dodává policejní inspektor .