Mělník v příštím roce plánuje postavit tříkilometrovou stezku, která má přivést cyklisty přímo do centra města. Záměr přispěje ke zvýšení turistického ruchu.

Stezka má vést i kolem autobusového a vlakového nádraží, aby měli cyklisté lepší podmínky pro cestování.

Náklady na vybudování stezky město odhaduje na pět milionů korun. Potvrdil to starosta Mělníka Ctirad Mikeš.

Přivedením cyklistů do centra by se mohla prodloužit i doba jejich pobytu ve městě. „Měli by také více využívat služby mělnických podnikatelů," uvedl Ctirad Mikeš.

Město by na podzim letošního roku mělo mít připravený projekt, poté se obrátí na ministerstva pro místní rozvoj se žádostí o dotaci.

Cyklistická stezka povede podle starosty kolem Labe 
k zahradnické škole, pak směrem k sídlu domu dětí 
a mládeže na Polabí, ke středu města a dále k autobusovému nádraží. Tam by mohli cyklisté nasednout do cyklobusu, který je zaveze na Kokořínsko, kde se nacházejí další cyklotrasy.

Cyklostezka by měla navázat na takzvanou Labskou stezku vedoucí podél řeky. Kraj nechává postupně vybudovat další úseky, letos například spojí nová část Nymburk, Lysou nad Labem a Čelákovice.

Mělník je zatím většinou půldenním turistickým cílem. Výhledovým záměrem je, aby turisté při pobytu vyjížděli do okolí, ale večer se vrátili do Mělníka a využívali místní nabídku služeb.