Na pravém břehu Labe v Mělníku by mohla v budoucnu vzniknout moderní cyklostezka. Chce ji tam vybudovat mělnická radnice za pomoci dotace z fondů evropské unie.

„Půjde zhruba o tříkilometrový úsek od starého mělnického mostu až za budovu cukrovaru, kde se stezka napojí na stávající cestu kolem Labe,“ uvedl vedoucí odboru výstavby a rozvoje Pavel Průcha. Cyklostezka by měla být zpevněná, s asfaltovým povrchem o šíři dvou metrů. „Součástí bude i stezka pro pěší napojená na park Na Polabí,“ podotkl Průcha. Lidé by tak mohli cestu využít i jako promenádu, navržené je i vybudování veřejného osvětlení.

Samotné náklady na vybudování stezky se pohybují kolem sedmnácti milionů korun a město chce na jaře příštího roku zažádat o dotaci z fondů Evropské unie, z grantu Rozvoj cestovního ruchu. „Tam je velká šance uspět,“ poznamenal Průcha. Do konce letošního roku by mělo město mít zpracovanou dokumentaci potřebnou k žádosti o peníze. Náklady na její pořízení činí přibližně půl milionu korun, protože stezka by měla ležet v záplavovém území. Už koncem minulého roku však město získalo dotaci 350 tisíc korun od krajského úřadu právě na pořízení této dokumentace.