V noci byli evakuování obyvatelé zálezlické části Kozárovice, která je letošními povodněmi nejsilněji ohrožena. Jde asi o pět rodin. 

Své domovy ale opustili jen někteří, a část z těch, do v noci odešli, se tam zase ráno vrátila. Vysvobodit je mohou jen hasiči na lodi, se kterou cestou zmítá silný proud. 

Svůj dům neopustí ani Pavel Choc z Kozárovic. "Nenechám tu zvířata," chce chránit prasata, králíky, drůbež… Jeho dům stojí na místě původního stavení, které muselo být po velké vodě v roce 2002 zbouráno. M8 přitom za sebou zkušenostm, kdy ho před třnácti lety evakuoval vrtulník. 

Hráz v Zálezlicích se začala stavět loni na podzim, hotová by měla být v září letošního roku. Stavěla se od krajů, středová část tak ještě nebyla hotová, když se blížila voda. Ústecká firma, která val staví, celou noci navážela další zeminu. Zda to bude stačit a hráz vodu udrží, je nejisté. 

"Přestávám být optimista," říká starosta Jiří Čížek, podle kterého vázly informace a obce se vše dozvídaly pozdě a v omezené míře.