Podle veltruského strážníka Josefa Mošny zůstává ale rizikovým místem silnice vedoucí od místní školy k náměstí. „Řidiči se tam při příjezdu na náměstí často chovají, jak by byli na hlavní. Protože tam ale není dopravní značka, musejí dávat přednost zprava," vysvětlil s tím, že na přednost zprava nesmějí řidiči zapomínat ani v dalších ulicích města, které nejsou značeny jako hlavní a vedlejší.

Na náměstí stává v každém všedním dni ráno druhý z místních strážníků, Lucie Jandová. Dohlíží tam na bezpečnou cestu dětí, které do města dojíždějí z okolních vesnic, do školy. „Před revitalizací náměstí tam nebyly žádné přechody pro chodce, děti tam lítaly, kudy chtěly, byly na to zvyklé," řekla o hlavní příčině ranního dohledu na náměstí, kde jsou autobusové zastávky.

Josef Mošna je ve stejné době u nedaleké základní školy. „Ulice podél školy, Opletalova, je obousměrná, na jedné straně stále parkují vozidla. Ráno a odpoledne tam stále zastavují další auta, ze kterých vystupují děti. Další se jim přitom vyhýbají… Mohlo by tam docházet k nebezpečným situacím," poznamenal strážník.

Část Opletalovy ulice proto bude časem obousměrná. V současné době je záměr ve fázi hodnocení a schvalování.

Lucie Jandová zahájí ve druhé polovině školního roku preventivní besedy v základní škole, ve kterých se u nejmenších dětí zaměří také na bezpečné chování v silničním provozu. Další setkání se staršími dětmi budou věnované například tématům šikana nebo drogy.

Ve dnech před vánočními svátky se veltruští strážníci zaměřují také na používání zábavní pyrotechniky, zejména hlučných druhů, kterými se děti baví od mikulášské nadílky až do silvestrovské noci.

Mezi jejich další cíle patří místní hřbitov, kde prověřují stav hrobů a jejich sváteční výzdoby, aby nedocházelo ke krádežím.

Městskou policii mají Veltrusy od jara letošního roku. Strážníci mají k dispozici i lehký přenosný radar, se kterým měří rychlost projíždějících aut například na silnici silnici druhé třídy číslo 101 mezi čerpací stanicí a odbočkou na Všestudy, kde je dlouhá rovina svádějící k příliš rychlé jízdě. Vede přitom kolem zahradnictví a čtvrti plné domů. K dalším lokalitám, kde radar sleduje provoz, patří například Palackého ulice, kde jsou obchody, lékárna a radnice, nebo ulice podél zámeckého parku a z náměstí ke kruhovému objezdu.