Korejský mistr Lee Youn Jea, který patří ke stovce nejlepších na světě v taekwondu a dalších bojových sportech, předvedl mělnickým školákům cvičení se zbraněmi na akci Bojové sporty s městskou policií.

„Akcí, která byla vyvrcholením naší celoroční práce na poli prevence kriminality, jsme si připomněli letošní patnácté výročí založení mělnické městské policie,“ uvedl šéf strážníků Svatopluk Zachoval.

Program v Masarykově kulturním domě, který sledovalo přes čtyři sta žáků místních škol, zahájila scénka hospodského sporu, kde strážníci rváče pomocí hmatů a chvatů zklidnili. Následovala i ukázka zásahu proti sprejerům, promítání záběrů z dalších zásahů městské policie a exhibice taekwonda s dvojnásobným mistrem světa letošního roku v taekwondu, mělnickým strážníkem Petrem Limprechtem, na níž se představili dospělí i děti.

„Také strážníci předvedli dětem, jak jsou zdatní, jejich cvičení se podobala ukázkám závodníků taekwonda – není se co divit, když se připravují právě pod vedením Petra Limprechta,“ poznamenal ředitel Městské policie v Mělníku Svatopluk Zachoval.

Úspěšné byli i vystoupení členů oddílu Judo s juniorským mistrem České republiky, osmnáctiletým Michalem Slanařem, který je odchovancem TJ EMĚ Mělník.

„Akce měla švih a spád a děti se ani minutku neudily. O tom, že se jim akce líbila, svědčil závěrečný dlouhotrvající potlesk,“ doplnil Zachoval.