Akci pro školáky přichystala Krajská hospodářská komora Střední Čechy ve spolupráci s Úřadem práce Mělník a městem Mělník. Veletrh byl určen především pro žáky 8. a 9. ročníků základních škol, kteří stojí před důležitým rozhodnutím ohledně volby dalšího vzdělávání. Návštěvníci mohli získat detailní informace o studijních plánech, kariérním růstu a dalších aspektech spojených se vzděláním.

V prostorách kulturního domu se sešly desítky zástupců škol z širokého okolí. Řada z nich na místě předváděla, co konkrétně se u nich žáci naučí. Například kosmetičky a kadeřnice přímo na místě zkrášlily kohokoliv, kdo měl zájem, technické obory zas předvedly své dovednosti s vlastnoručně vyrobenými výrobky.

Kam na střední školu. Aktuální téma všech osmáků a deváťáků | Video: Alena Hedvíková

„Pro žáky osmých a devátých ročníků pořádáme také besedy. Snažíme se je podpořit ve volbě povolání. Ukazujeme jim, jaké mají možnosti a kde si najít zdroje informací - na koho konkrétně se obrátit. Snažíme se, aby to měli co nejjednodušší,“ uvedla Pavlína Legnerová, poradce pro volbu povolání z Úřadu práce Mělník.