Představí se zde střední školy především z okresů Mělník, Kladno, Mladá Boleslav, Nymburk, Praha – východ, ale také z dalších pražských částí a ze vzdálenějších okresů.

V loňském roce se této akce zúčastnilo 46 středních škol, kromě nich se prezentovaly i některé významné firmy, které se školami spolupracují v rámci praxí a brigád. „Návštěvníci mohou pohovořit se zástupci i studenty škol, mohou získat informace o podmínkách studia, o stipendiích, o uplatnitelnosti studentů, o přijímacím řízení a úspěšnosti studentů školy, ale také o možnostech internátního ubytování a zajištění zázemí pro studium na škole. Informace zde naleznou nejen žáci, kteří volí obor středního vzdělání, ale všichni další, kteří se chtějí dále vzdělávat, doplnit si znalosti a dovednosti či získat zcela novou kvalifikaci či absolvovat některé z rekvalifikačních kurzů,“ říká Vladislava Šizlingová z Krajské hospodářské komory Střední Čechy.

Na místě budou přítomni také odborní pracovníci Informačního a poradenského střediska pro volbu povolání Úřadu práce ČR, kontaktního pracoviště Mělník, kteří budou připraveni na konzultace v souvislosti s rozhodováním o dalším studijním oboru.