Z mělnického regionu se ve finální soutěži umístil na 31. místě v kategorii žáků druhého stupně základních škol a víceletých gymnázií Vojtěch Beneš, student třetího ročníku osmiletého studia na Gymnáziu Jana Palacha v Mělníku.

Vojtovi je 13 let a logické olympiády se zúčastnil letos podruhé. V loňském roce nepostoupil do krajského kola. Jak sám říká, má rád matematiku a zúčastňuje se při škole všech možných olympiád. Většinou postoupí do krajského kola a umístí se do desátého místa. Vojtu kromě matematiky baví sport. Je výrazným talentem v bojovém umění taekwondo, ve kterém získal již řadu ocenění. V soutěží národní taekwondo ligy v závodu Nextgen v Praze obdržel Vojtěch Beneš v neděli 24. listopadu zlatou medaili.

Letos se do soutěže zaregistrovalo 71 208 soutěžících z 3 249 škol, což je nejvíce v celé historii soutěže. Soutěžící ve finále byli rozděleni dle věku do tří kategorií – kategorie A zahrnovala žáky prvního stupně základních škol ze 3. až 5. třídy, kategorie B byli žáci druhého stupně základních škol a odpovídající ročníky víceletých gymnázií a do kategorie C byli zařazeni studenti středních škol.

Logická olympiáda je zařazená do programu Excelence vyhlášeného Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy – Hodnocení žáků a škol podle výsledku v soutěžích. Program Excelence umožňuje finančně podpořit pedagogické pracovníky základních a středních škol na základě výsledků, kterých dosáhli jejich žáci v krajských, ústředních a mezinárodních soutěžích.

Marta Dušková