Šestiletá Nikolka trpí svalovou spinální atrofií a je upoutána na invalidní vozík. Do nové tělocvičny gymnázia dorazila v doprovodu maminky a starší sestry Natálky. Vítězům turnaje potom předala spolu s profesorkou Zdeňkou Sekulovou háčkované sovičky, které pro ně připravila sama profesorka tělocviku. „Sovičky máte pro štěstí třeba k maturitě, a nebo je prostě darujte někomu na ulici, jen tak pro radost,“ ujistila své studenty tělocvikářka. Pro nejlepší hráče pak ještě navíc upletla teplé ponožky.

Pořádající třída kvinta pak předala Nikolce finanční hotovost, několik drobných dárků a květiny. Sama Nikolka pro kvintány vlastnoručně vyrobila záložky do knih. 

Záštitu nad turnajem v odbíjené a přehazované převzal i sportovní komentátor Pavel Rejman, který pochází přímo z Mělníka. „Když mě pozvete i příští rok, slibuji, že zajistím ozvučení tělocvičny po celou dobu turnaje,“ nechal se slyšet sportovní komentátor z České televize. 

Nejlepším týmem ve volejbale se ukázal výběr ze tříd nižšího gymnázia, druhá skončila septima a třetí byli nejstarší oktaváni. V přehazované byla nejlepší tercie, druhá třída kvarty a třetí skončila sekunda.

Za sedm let už studenti Gymnázia Jana Palacha pomohli osmi dětem a vybrali přes 300 tisíc korun.

Studenti pomohli už těmto dětem
- Terezka Čížková s Dawnovým syndromem
- Deniska Vetrová s genetickým postižením
- Sourozencům Žitníkovým ztrácejícím zrak
- Markétce Svobodové s nemocí motýlích křídel
- Vašíku Veverkovi s mentálním postižením 
- Honzíku Pelantovi s autismem