Letošní ročník krajského kola přeboru středních škol v přespolním běhu má již své vítěze. Závodu, který se konal v minulých dnech v parku Štěpánka v Mladé Boleslavi, byl určen pro žáky prvního až čtvrtého ročníku denního studia středočeských středních škol s rokem narození 1988 až 1992. Přespolního běhu se zúčastnila také Integrovaná střední škola technická Mělník a Dvořákovo gymnázium a Střední odborná škola ekonomická z Kralup nad Vltavou.

„Na závodníky čekaly tratě ve dvou kategoriích. Dívky běžely tři kilometry na dva okruhy a chlapci pět kilometrů na tři okruhy. Běžci byli hodnoceni jako okresní družstva i jednotlivci,“ uvedla jedna z hlavních pořádajících závodu Květa Ječná z Okresní rady asociace školních sportovních klubů.

V chlapecké kategorii si pro první místo doběhl Zdeněk Hejduk ze Střední odborné školy v Kolíně s časem 17:57 minuty. Druhé a třetí místo obsadilo Gymnázium Příbram – Martin Čapek s časem 18:46 minuty a Jak Havelka s 18:55 minuty. Integrovaná střední škola technická Mělník, která závodila v chlapecké soutěži, se nejlépe umístila na dvanáctém místě. S časem 20:15 minuty se tak umístil Petr Růžička. Za ním následovali na šestnáctém místě Josef Šulc, osmnáctém Josef Svačina, šestadvacátém Jakub Šulc a na šestačtyřicátem Michal Ettel. Mělničtí se tak jako družstvo celkově umístili na pátém místě ze všech devíti soutěžních skupin.

V kategorii dívek za Mělnicko reprezentovaly dívky z Dvořákova gymnázia a Střední odborné školy ekonomické z Kralup nad Vltavou. Z této školy se na osmnáctém místě nejlépe umístila Pavla Bělohradská s časem 18:10 minuty. Dále pak na jednadvacátém Anna Habová a na dvaadvacátém Veronika Jurčíková. Závod dívek, který se běžel na tři kilometry, s časem 15:13 minuty nejlépe zvládla Jana Šustrová z domácí Obchodní akademie v Mladé Boleslavi. Za ní se umístila Kristýna Šarmírová z Gymnázia Hořovice s 15:39 minuty. Bronz si vybojovala Martina Nováková z Gymnázia Josefa Pekaře z Mladé Boleslavi s časem 16:13 minuty. Do pořadí družstev bohužel nebylo dívčí družstvo z Kralup umístěno. „Několik dívek bohužel závod vzdalo, takže Kralupy byly ze skupinového hodnocení diskvalifikovány a vyřazeny,“ řekla Ječná.

Jako každý rok na závodě panovala příjemná atmosféra a běh se těšil hojné účasti. „Jedinou nepříjemností bylo snad jen počasí, protože nám stále pršelo. I přes tuto situaci to soutěžícím neubralo na chuti. Uvidíme, jaké počasí nám bude přát příští rok,“ uzavřela Květa Ječná.