Z týdenního pobytu plného sportu a zábavy se vrátili studenti a studentky druhého ročníku Soukromé střední zdravotnické školy Mělník. Letošní turistický kurz trávili tradičně u vody v kempu v Nové Živohošti na Slapské přehradě.

I přes nepřízeň počasí, která provázela většinu týdne, si všichni užili mnoha aktivit, od míčových her po minigolf či střelbu ze vzduchovky. Jednou z hlavních činností však byla jízda na kánoích, která je provázela několik dní. „Na vodě jsme byli několikrát, většinou se jednalo o nácvik jízdy, abychom mohli poslední den vyrazit někam dál,“ řekl pro Mělnický deník jeden z vedoucích Jan Pospíchal.

V závěru týdne tak všichni zvládli ujet přibližně dvanáctikilometrovou trasu, při níž se podívali na konec zátoky Masník, která ústí do Vltavy nedaleko kempu, kde škola našla zázemí pro konání turistických kurzů. „V pátek už bylo nádherně teplo, takže byla cesta příjemná. Odpoledne po projížďce jsme tak mohli po týdnu odpočívat na pláži,“ poznamenal Pospíchal.

Malé dobrodružství děvčata a chlapci zažili při cestě do několik kilometrů vzdálené obce Měřín, kde je veřejně přístupný aquapark. Čtyři několikačlenné skupiny se totiž měly tam i zpět dostat, jak chtěly. Většina přitom zvolila cestu k Měřínu po vodě na motorových člunech s kapitány, a zpět po silnici. Zajímavým zpestřením byla možnost vyzkoušet si takzvaný aquaskipper, což je moderní sportovní náčiní, s jehož pomocí se osoba přesouvá po hladině. Během jedné a půl hodiny tak několik dívek a jeden student pilovali techniku, aby na konci tréninku už ujeli několik metrů. „Bylo to naprosto skvělé,“ řekla nám jedna ze studentek, která „hopsala“ po hladině na zařízení, jež vypadá trochu jako skibob s křídly.