„O hotel bez parkování nebudou mít hosté zájem a raději půjdou ke konkurenci. Bude to pro nás likvidační,“ říká spolumajitelka hotelu U Rytíře ve Svatováclavské ulici v Mělníku Tereza Sládečková.

Po skončení revitalizace centra Mělníka se má totiž Svatováclavská ulice bez výjimek proměnit v pěší zónu.

Obyvatelé ulice, hosté restaurací a zákazníci obchodů budou zřejmě muset svá auta parkovat na náměstí Míru nebo v jeho okolí. Do ulice, která vede přímo k mělnickému zámku, bude moci zajíždět pouze zásobování.

Podnikatelé, kteří ve Svatováclavské ulici provozují podniky, se proti tomu však ohrazují. Obávají se totiž, že přijdou o výdělky, i toho, že ulice bude prázdná. Chtějí proto po radnici, aby na pěší zóně mohli parkovat alespoň jejich zákazníci.

Tereza Sládečková předpokládá, že pokud město nepovolí parkování před hotelem, bude muset pravděpodobně s podnikáním přestat. Podle ní nebudou zákazníci chtít parkovat ani na nedalekém náměstí Míru. Tam navíc často volná parkovací místa nejsou.

„Auta jsou drahá a lidé se o ně bojí. Navíc hoteloví hosté s sebou mívají zavazadla, která nebudou ochotni přenášet několik desítek metrů,“ vysvětlila Sládečková s tím, že návštěvníků centra Mělníka po takovém opatření spíše ubude. Mělnický místostarosta Jaromír Kovářík uvedl, že v těchto dnech řeší dopravní komise návrh dopravního uspořádání v celém centru města.

„Dopravní komise bude jednat se všemi dotčenými podnikateli v centru,“ řekl mělnický místostarosta a doplnil, že výsledek jednání by měl být znám nejpozději do dvou týdnů.