Celkem jedenadvacet míst v Neratovicích a jejich příměstských částech označuje nová vyhláška města jako zóny, kde je zakázáno pití alkoholu na veřejnosti.

Opatření, které zastupitelé schválili před týdnem, má pomoci odstranit nepříjemnosti s notorickými opilci a bezdomovci. Pobudové po sobě zanechávají odpadky, pomočená zapáchající místa a navíc jsou dotěrní vůči kolemjdoucím.

Městská policie je připravená vyhlášku tvrdě prosazovat. „Místa napřed budou objíždět naše hlídky, které pijáky upozorní na zákazy, ale potom už proti nim budeme postupovat nekompromisně – ať nepočítají s tím, že bychom jim tolerovali láhve v pytlících,“ prohlásil velitel strážníků Lubomír Vinkler.

Soubor mapek, které má Deník k dispozici, uvádí jako zóny zákazu dětská hřiště v ulicích Dobrovského, za domy v ulici Mikoláše Alše, naproti restauraci Skleník, hřiště mezi ulicemi 17. listopadu a OSN, za čp. 1302 až 1305, všechna dětská hřiště v ulici Na Výsluní a v Kojetické, dále v ulicích Zelená a V Hájích. Zákazy platí i v okolí obou základních škol, všech mateřských škol, Obchodní akademie v Lobkovicích i neratovického gymnázia.

Vymetení pobudů občané uvítají i z okolí supermarketu Tesco, kde bezdomovci trvale tábořili. Smůlu budou mít pijáci v celé oblasti mezi ulicemi U Stadionu, Masarykovou a Na Závěrce – tam se nachází několik prodejen nápojů. Posedávání s lahvinkou skončí i kolem objektu s holobyty v ulici B. Pirunčíkové.

V Byškovicích platí zákaz kolem zvláštní školy a v Mlékojedech v prostoru před mateřskou školou, prodejnou „U Procházků“, ohraničen částí ulice Ke Kolonii včetně, dále úsek od křižovatek s ulicemi Slepá a U Zbrojnice.

Pavel Schebesta