Kvůli obyčejnému mobilnímu telefonu musel zažít šestnáctiletý mladík z Kralup hrůzostrašné chvíle. Když se o víkendu vracel ve večerních hodinách domů z tanečních, rozhodně netušil, že jen za pár vteřin zůstane zkrvavený bezvládně ležet na chodníku.
Bezbranného studenta si vyhlédli dva dosud neznámí muži. Kvůli tomu, aby získali obsah jeho kapes, ho neváhali zbít do bezvědomí. Mělnický policejní mluvčí Václav Tichý uvedl, že jeden z pachatelů mladíka povalil na zem a začal do něj kopat. „Druhý ho poté udeřil pěstí do obličeje,“ popsal další sled událostí Václav Tichý.
Vše se odehrálo v takové rychlosti, že mladík vůbec neměl šanci se bránit. „Napadený ztratil vědomí, a když se probral, zjistil, že mu byl odcizen mobilní telefon,“ dodal policejní mluvčí.
Přestože byl mladý muž z útoku značně otřesen, dojít domů zvládl. Odtud ho ale musela záchranka převézt k dalšímu ošetření do nemocnice ve Slaném. Podle zjištěných zpráv Deníku ale hospitalizace potřebná nebyla.
Případem se v současné době zabývají mělničtí kriminalisté, kteří po pachatelích loupežného přepadení pátrají. Celkové šetření jim ale ztěžuje fakt, že se doposud na policii nepřihlásil nikdo, kdo by celou příhodu viděl a mohl by tak případně pomoci útočníky odhalit.
Neznámí agresoři se za surový víkendový útok na bezbranného mladíka mohou před policisty zodpovídat z trestného činu loupeže ve spolupachatelství.