V třešňové aleji u vodárny nad Lobčí mají technaři po dvou měsících další party. A slibují, že se na Školní noci pod širákem bude hrát od středečního večera až do jedenácti hodin následujícího dne. Stejně jako o Čarodějnicích, kdy měli z radnice povolení bavit se celou noc. A teď o to žádají znovu.
Město technařům jejich noc zatrhnout nemůže, pořadatelům stačí akci na soukromém pozemku pouze oznámit. A to udělali. Ve hře je tak jen doba, po kterou budou muset lidé ve městě naslouchat rytmům techna.
Podle městské vyhlášky musejí ve všedních dnech všechny veřejnosti přístupné kulturní podniky, mezi které patří i technoparty, skončit ve dvaadvacet hodin. Výjimku mohou pořadatelům udělit pouze městští radní. Podle Lenky Moravcové z kralupského městského úřadu by se radní měli žádostí technařů zabývat zítra.
Pořadatelé Školní noci pod širákem měli přitom o výjimku podle vyhlášky požádat nejméně patnáct dnů před akcí. A lhůtu nesplnili, na město se obrátili později.
Pořadatel Školní noci pod širákem Vítězslav Hojsák Deníku potvrdil, že požádal radní, aby technaři mohli hrát až do šesté hodiny. Pak by asi museli mít přestávku, protože podle vyhlášky smějí kulturní podniky začínat ráno až v osm. A do jedenácti by zase hráli.
Místní lidé, kteří už mají zkušenosti z Čarodějnic, jsou z vyhlídky, že by je mělo čekat skoro patnáct hodin s technem, otrávení. „Ať hrají a tancují, ale měli by skončit tak, abychom se vyspali do práce,“ říká František Křížek z Lobečku, kam ale při minulé akci muzika doléhala. Stejně to vidí i Pavla Kubešová, která bydlí přímo v Lobči, asi dvě stě metrů od pozemku, kde se technoparty koná: „Minule bylo hodně nepříjemné, že hráli nepřetržitě od večera až do dalšího dopoledne, to je příliš dlouhé.“
Pokud technaři výjimku nezískají, domů v deset nepůjdou. Počítají s tím, že budou hrát dál. „Hlasitost bychom ale výrazně snížili,“ uvedl pořadatel Hojsák.