Mělnické technické služby mají nového pomocníka. Je jím malý nákladní automobil italské výroby Piaggio Quardo Tipper, který nahradí jednu ze dvou dosluhujících multikár.

Podle ředitele technických služeb Oldřicha Schindlera nemá italské vozítko ve své třídě konkurenci, ať už jde o pořizovací cenu nebo provozní náklady. „Náklady na opravy letitých multikár jsou vysoké a poruchovost tak velká, že už se je ani nevyplatí opravovat, proto jsme dospěli k tomu, pořídit tento vůz,” uvedl Schindler.

Čtyřkolové piaggio, které vychází z tříkolové verze, se sice větší multikáře s vyšší nosností a výkonnějším motorem nemůže rovnat. Má ale mnoho jiných výhod. Za vozítko se neplatí silniční daň, protože je evidováno jako čtyřkolka, a navíc na jeho řízení stačí řidičské oprávnění na motocykl nebo osobní automobil. „Pořizovací náklady jsou oproti multikáře třetinové. Cena piaggia je bez daně 340 tisíc korun,” připomněl Schindler a doplnil, že náklady na ujetý kilometr jsou u multikáry asi sedmnáct korun, kdežto u quarda zhruba pět korun.

Dokládají to i reference z roudnických technických služeb, kde mají tyto náklaďáčky dva už téměř tři roky.