Nově na technoparty dohlíželo vedení města společně se strážníky. Podle ředitele městské policie Ladislava Hošmánka šlo o nejpoklidnější akci tohoto typu za poslední roky.

„V minulých letech nám chodily desítky stížností. Nyní jsme obdrželi tři z pátku na sobotu a stejný počet v noci ze soboty na neděli," uvedl Hošmánek, který byl na akci po většinu času přítomen. „Jedním z hlavních důvodů, proč jsem zůstával na místě, bylo, abychom zajistili nerušený chod hřbitova. To se povedlo na sto procent," dodal.

Třídenní akce se uskutečnila o posledním dubnovém víkendu právě v těsné blízkosti hřbitova a nedaleko mělnického krematoria na soukromém pozemku majitele Pavla Šťastného, který byl zároveň organizátorem. „Bylo to super. Žádná záchranka, žádné problémy. Tahle party se bude těžko překonávat," řekl Deníku Šťastný s tím, že spolupráce s městem proběhla hladce a určitě by v ní v budoucnu rád pokračoval.

Další techno v době vinobraní

Podobně to vidí i ředitel strážníků Ladislav Hošmánek. „Víkend proběhl v rámci mezí, které jsme si stanovili. Drobnější problémy nastaly, ale snažili jsme se je vyřešit hned v zárodku," poznamenal.

Kromě městské policie byl na akci přítomen i radní Jindřich Špergl, který společně se strážníky vše korigoval. „Kromě hluku jsme neřešili žádný konflikt. Určitě nebylo vše dokonalé, ale šlo o pilotní projekt a rozhodně máme na čem stavět. I když bude jistě hodně nesouhlasných názorů, myslím si, že jsme vykročili správnou cestou," řekl Špergl. Zároveň však vyvrátil, že by mělo jít o novou techno scénu na Mělníku. „S pořadatelem jsme domluveni na maximálně dvou akcích tohoto typu ročně. Další by se měla uskutečnit o vinobraní," vysvětlil radní.

Celá akce, jak se dalo předpokládat, rozdělila lidi na sociálních sítích opět na dva tábory. Zastánci stavěli své komentáře na zábavě pro mladé lidi a argumentu, že dva dny se snad dá hudba vydržet, odpůrcům vadil hluk a některým i místo konání.

Například Kateřině Zajíčkové z Mělníka se nelíbilo, že je tak hlasitá hudební produkce v blízkosti hřbitova a lesa. „Kdyby vás tak ta nebohá zvířata mohla kousnout do zadku. O nebožtících ani nemluvě, žádná úcta k mrtvým," komentovala hudební událost.

„Když budu mít dům vedle hřbitova, tak si jako nemůžu na zahradě udělat party? Domnívám se, že na hřbitově tím nikoho rušit nebudu," zastával odlišný názor uživatel facebooku, který vystupuje pod přezdívkou Prej Kuba.

V okolních vsích nadávali na hluk

Karel Hedbávný zase nevěřil, že v noci došlo ke slíbenému ztlumení. „Je to slyšet až do Střem," konstatoval občan z obce vzdálené od místa zhruba deset kilometrů vzdušnou čarou. A ze stejného směru si stěžovala i obyvatelka Nebužel ležících zhruba uprostřed mezi lokalitou Na Ráji a Mšenem.

„Jestli je takový hluk ve čtyři ráno v pořádku, tak dobrý no. Hudba byla slyšet až do Nebužel," napsala Katka Jiroutová na sociální síti. Právě hluk nebo stálý monotónní rytmus elektronické taneční hudby vadil většině nespokojených lidí. Ale ačkoli byly ohlasů stovky, nečekaně převládaly ty pozitivní.