Čtyři měsíce po loupeži se do zdejšího supermarketu Tesco vrátí bankomat GE Money Bank. Původní stroj zloději ukradli na konci ledna, když autem probourali skleněný vchod, bankomat utrhli z ukotvení a odvezli i s penězi. Klientům banky mezitím sloužil druhý přístroj v budově kulturního domu na náměstí Republiky.

GE Money Bank už krátce po krádeži sdělila, že bankomat na sídliště vrátí, nevěděla ale ještě, zda do Tesca, nebo na jiné místo. Teď už má jasno. „Bankomat instalujeme na původní místo v Tescu, zřejmě v průběhu následujících dvou týdnů,“ uvedla mluvčí banky Eva Chaloupková s tím, že dlouhou prodlevu mezi krádeží a obnovou způsobila zahraniční objednávka. „Objednávali jsme z ciziny určitý komponent přístroje, přičemž taková transakce trvá řadu týdnů,“ vysvětlila mluvčí.

K rozhodnutí banky zřejmě přispělo i bezpečnostní opatření Tesca: v březnu se před proskleným vchodem do marketu objevil řetězec masivních ocelových sloupků, které mají zabránit opakování loupeže. Sloupky si navíc pochvalují zákazníci, protože je při východu z prodejny chrání před bezohlednými šoféry, teří často projížděli těsně kolem dveří.

Technické detaily k novému bankomatu Chaloupková odmítla uvést. „Z bezpečnostních důvodů nesdělujeme žádné podrobnosti,“ řekla. Není tak jasné, zda půjde opět o skříňový přístroj, který je proti ukradení méně odolný než vnější bankomaty vestavěné do zdi. Stroj by zato měl sloužit ke spokojenosti lidí. Předchozí měl zřejmě kvůli zastaralému softwaru velmi dlouhé odezvy na příkazy, takže se před ním často tvořily fronty nadávajících zákazníků. „Naše banka nyní instaluje zcela novou síť moderních bankomatů, takže tento problém by už neměl nastat,“ slíbila mluvčí GE Money Bank.