Když se kapela dozvěděla o své nominaci, byli překvapeni. „Nikdo z nás o tom nevěděl,“ říká kytarista Antonín Možný. Kapela tehdy společně seděla v hospodě u stolu, když se některý ze členů zmínil o nominaci. Ostatní prý jen zírali.

Kapely, zpěváky i zpěvačky přitom do ankety nominují přímo jejich fanouškové.

„A podruhé jsme byli překvapeni, že jsme porazili tak silné konkurenty, kterými Mělničanka nebo Přívoranka jistě jsou,“ baví se muzikanti svým vítězstvím. Ani prý své fanoušky nenabádali, aby pro ně hlasovali.

A co se dělo, když se dozvěděli o svém vítězství? „Bylo to důvodem pro ohromnou oslavu, jak jinak,“ hlásí bubeník The TamPONs.

Hudební začátky muzikantů byly různé. Někteří jako malí navštěvovali lidovou školu umění, další se učili hrát na nějaký nástroj až v kapele. „Je to hodně rozdílné. Někteří z nás se dodnes učí hrát, pořád je co zdokonalovat,“ vysvětluje kytarista.

Kapela, která hraje většinou v Praze, by si ráda zahrála i v Mělníku. „Je to trochu paradox, ale přestože pocházíme z okolí, nikdy jsme tady nehráli. To chceme napravit, takže kdyby měl někdo zájem, budeme mít samozřejmě zájem i my,“ říká Antonín Možný.

Kluci mají na kontě i další úspěchy. Ten poslední přišel teprve před týdnem v soutěži pro začínající kapely. „Skončili jsme mezi třiceti kapelami na nějakém čtvrtém až pátém místo. Byla to soutěž dlouhodobějšího rázu, kdy jsme procházeli jednotlivými koly, až jsme se dostali to finále,“ vysvětlují muzikanti.

Zatím nemají na kontě žádné vlastní cédéčko a ani si prý nejsou jistí, jestli ho chtějí plánovat. „Je to složitější. Na vlastní desku musíte mít dostatek peněz – a to my nemáme. Časem chceme něco nahrát, ale jak a kdy to bude, to netušíme,“ dodává kytarista.

The TamPONs se shodují, že svou kapelu nedokážou ani žánrově zařadit. Je to prý dost náročně, protože když každý přispěje svou vodou do mlýna, tvorba se velice různí. „Prolínají se u nás různé styly. Každý něco přinese na zkoušku a pak se dohodneme, jestli se nám to líbí, nebo ne. Musíme to ale všechno nejdříve vyzkoušet,“ vypráví kytarista. V tu chvíli mu manažer kapely Svatopluk Čech skočí do řeči. „Přijde mi to dobrý,“ říká o tvorbě The Tampons.

„Jako každá klučičí kapela máme rádi holky. Mladé, hezké a příjemné. Takže chceme vzkázat, že jestli se v okolí Prahy nějaké nacházejí, ať přijdou, hrajeme ve středu v jednom z pražských klubů,“ loučí se za kapelu bubeník.