Děti se mohou těšit na několik veselých divadelních vystoupení a soutěží, plnění úkolů v magické zahradě - ta bude skýtat i stezku odvahy - či dobrodružnou výpravu do bludiště. Na „famfrpálovém hřišti“ si zase budou moci ověřit, jak dobře umějí létat na ručně vyrobených březových košťatech, podobně jako Harry Potter… Na nádvoří zámku návštěvníci najdou nejrůznější řemeslné stánky a stánky s občerstvením a v interiéru zámku si bude každý moci vyzkoušet svou zručnost na workshopech. Akce je ideální příležitostí pro celodenní rodinný výlet, oslavu podzimu a sklizně dýní.

"Na zámeckém nádvoří se v rámci kulturního programu od 10.30 do 15 hodin vystřídají se svými vystoupeními nelahozeveský ochotnický souboru a ochotníci z divadla Navětvi," sdělila Zdeňka Niklová z nelahozeveského zámku. Amatérské soubory dětem budou hrát pohádky Červená Karkulka a Kouzla Skřítků. V 16.15 hodin pak také proběhne vyhlášení soutěže O nejstrašidelnějšího strašáka.

Dále budou samozřejmě v rámci festivalu probíhat i prohlídky zámku. V ceně vstupenky je zahrnuto: program na nádvoří, workshopy na zámku, magická zahrada, famrpálové hřiště a další aktivity v zámecké zahradě. V ceně vstupenky zahrnuto není: výroba košťat, výroba triček, vyřezávání dýní, prohlídky zámku, občerstvení a zboží nabízené stánkaři.

Páteční Deník s TV magazínem.