"Již několikátým rokem putuje výtěžek na rekonstrukci azylového domu pro matku s dětmi. Opravujeme postupně celý dům, vždy provedeme opravu, jaká je zrovna v našich možnostech, protože celá stavba je v havarijním stavu," vysvětlila smysl akce ředitelka Farní charity Barbora Kovářová.

Začátek bude ve znamení slavnostních fanfár lesních rohů a poté se budou na pódiu střídat hudební výstupy účinkujících z místní Základní umělecké školy, ale i další hudebníci a umělci. Součástí programu budou i dvě vystoupení pro děti. Všichni vystupující pocházejí buď přímo z Kralup nebo okolí.

Děti potěší kromě divadla o Šípkové Růžence (v 15.40 hodin) také oblíbená kapela DunDun (v 17 hodin), která hraje a zpívá cíleně pro dětského diváka. Tento hudebně-divadelní soubor tvoří skladatel Jaroslav Vaculík, známý autorským albem pro děti Bublanina a hlavně tvorbou pro divadlo Sklep, Hana Navarová, herečka divadla Sklep a skladatelka dětských písniček v Kouzelné školce a František Váňa, loutkář divadla Sklep. Děti se ale budou moci realizovat i v dílničkách: třeba si namalují hrneček, zabaví se omalovánkami, vyzdobí si perníčky či se mohou věnovat dalším rukodělným činnostem.

Dále budou na programu Scherzo clarinetto, Flétnový soubor Gombíky, taneční skupina Naděje, kytarová dua, soubor Zahradníčci, houslový soubor z kralupské ZUŠ Violino, Flauto melodico, Flauto traverso, zahraje také klarinetový soubor, kytarová dua a saxofony… Dále se ukáže taneční soubor Kralupanka a zahraje swingová kapela. K dispozici bude dobré jídlo a pití, medovina, sýry a samozřejmě burčák a výborná vína z Kralup a Mělníka. Programem bude provázet moderátor Jan Bouchner.

Ilustrační foto.
Mělnické stromy se dočkaly efektivního zavlažování
V Ostravě se otevře nové jóga studio.
Nejen za jógou na víkend do kokořínských lesů