Zářivě oranžová budova, která stojí nedaleko obecního úřadu, bude svému účelu sloužit od 2. května. Na čtvrtečním slavnostním otevření střediska a jeho představení všem zájemcům z řad veřejnosti to potvrdil starosta obce Pavel Končel.

„Původní prostory byly značně nevyhovující. V této budově jsou k dispozici dvě zcela nové ordinace, které budou od začátku května využívat dětská lékařka Hana Hradcová a praktická lékařka pro dospělé Jitka Klemanová," uvedl starosta s tím, že obě lékařky ordinují v Tišicích už nyní.

„Dětská doktorka bude v obci i nadále jeden den v týdnu. Proto uvažujeme o tom, že bychom přizvali ještě jednoho lékaře, který by se s ní střídal, aby byla péče co nejlepší," dodal starosta.

Dále prozradil, že do budoucna je možná i případná přístavba dalšího křídla. „Rádi bychom v obci měli také vlastního zubaře. Ostatně jedna z ordinací už je na tuto možnost předem připravená, jsou tam udělané všechny potřebné rozvody. Pokud by se nám tento záměr povedlo vyplnit, určitě bychom se do stavby nového křídla pustili, aby měl každý z lékařů vlastní ordinaci i čekárnu," prozradil Pavel Končel své velké přání.

Stavba zdravotního střediska, které vyrostlo takzvaně na zelené louce, stála pět milionů korun. Tišice do něj přitom investovaly 900 tisíc korun, zbytek ze svých fondů dotoval Středočeský kraj. Náměstek hejtmana Milan Němec uvedl, že tišické středisko je jediná stavba svého druhu, která dosud byla z dotací vybudována. „Myslím si, že je to jediné zdravotní středisko v kraji, které jsme zafinancovali. Většinou jsme totiž peníze dávali do rozšiřování školek, výstavby dětských hřišť a dalších školských akcí," řekl Němec.

Během následujících týdnů budou ještě pokračovat menší parkové úpravy kolem objektu. Počítá se s opravou vozovky u parkoviště a s také s výsadbou stromů a keřů. Tu znemožnily dosavadní nepříznivé klimatické podmínky.