Třicetiletý neratovický místostarosta čekal v sobotu na výsledky voleb v základně neratovické Občanské demokratické strany v salonku místního kina v kruhu dalších členů strany. A nadšení nebyli.

„Zvítězil obrovský populismus před politikou, která by směřovala k lepšímu, i když by samozřejmě nemohlo jít o rychlý skok," poznamenal Tomáš Hrodek, kterého zaujal komentář amerického novináře žijícího v Česku Erika Besta. „Češi podle něho nevolí dlouhodobé vize, ale dají na jednorázová hesla. A hlavní roli v tom mají emoce."

Tomáše Hrodka těší, že získal od voličů 2 260 preferenčních hlasů. „To je pro mě úspěch, jako místostarosta menšího města nejsem příliš známou tváří," doplnil.

V neratovické komunální politice setrvá rád. Místní politici teď podle něho napínají síly k nejbližším úkolům, které čekají město ještě v letošním roce. „Zahájíme rekonstrukce dvou hlavních ulic, 28. října a Dr. E. Beneše, na které jsme získali dotace až dvacet milionů korun. Čeká nás i sestavení rozpočtu na příští rok a dokončení strategického plánu města, což už je otázkou jen několika týdnů," doplnil.