Pečovatelská služba v minulosti obědy odebírala z jídelny základní školy. Ta je však pro cizí odběratele zdražila na 90 korun, což znamenalo konec: tak drahé obědy pečovatelská služba rozvážet nemůže. Ředitelka Sociálních služeb města Kralupy nad Vltavou Petra Urbanová vysvětlila, že prováděcí vyhláška k zákonu o sociálních službách jí zakazuje poskytovat obědy v ceně vyšší než 75 korun. Dřívější cena dosahovala 65 korun za oběd (polévku a hlavní chod) plus 18 korun za donášku jídla.

Klienti pečovatelské služby tudíž dostali kontakt na dodavatelku ze sousedící Nelahozevsi, u níž si lze objednat oběd vždy na následující den jako komerční službu: v ceně 80 korun za hlavní jídlo a 34 korun za polévku. Tato dodavatelka však oznámila, že nemůže zajistit rozvoz. Její produkty tedy prozatím rozváží pečovatelské služba, aby dosavadní odběratelé nezůstali bez dodávek obědů. Strávníkům v jejich domácím prostředí také pečovatelky pomáhají s objednávkami – přičemž současně upozorňují, že mohou zajistit i nákup hotových jídel prodávaných v obchodě.

Nynější řešení ale není trvalé a vyhovující budoucnost dovážení obědů ve městě se stále hledá. Poměrně rozšířeným trendem u řady pečovatelských služeb nicméně je, že rozvoz obědů omezují; s odkazem na možnost využití služeb firem, které to zajišťují komerčně. Konkrétně v Kralupech nad Vltavou takovou službu nabízejí jak některé místní pizzerie či restaurace, tak i plošné dodavatelské řetězce typu DámeJíddlo.cz dovážející z restaurací i BezvaJídlo.cz s výběrem z vlastního jídelníčku; k mání je i speciální nabídka jako ZKrabičky.cz.

Totéž se ostatně týká zajišťování nákupů, které si lze i s dovezením na konkrétní adresu objednat přes internet – přičemž se očekává, že s objednávkou i s placením seniorům, kteří nejsou zběhlí v používání současných technologií, pomohou jejich blízcí. Rovněž zaměření na pomoc s úklidem se mnohé pečovatelské služby snaží zredukovat, jestliže jak pravidelné uklízení domácnosti, tak velké gruntování si lze objednat u specializovaných firem.

Pečovatelské služby se stále více hlásí k tomu, že se chtějí především věnovat skutečné pečovatelské činnosti, jejíž využívání klientům umožní zůstávat v domácím prostředí a nemuset se rozhlížet po brzkém nástupu do domova seniorů. Tomu se ostatně přizpůsobuje i plánování podoby ústavní péče: aktuálně s větším důrazem na místa v takzvaných DZR neboli domech se zvláštním režimem (určených pro pobyt klientů s Alzheimerovou chorobou nebo jiným typem demence) než na klasické domovy seniorů.