Mnoho z nich vyrazilo na vyhlášenou zatáčkovitou trasu mezi Mělníkem a Dubou, dva ale skončili v nemocnici. Milovníci silných strojů zažili letos smutnou sezonu. Jen na Mělnicku zemřeli od začátku roku čtyři motorkáři. V úmrtnosti to je velký skok oproti roku 2006, kdy na silnicích okresu zahynuli za stejné období dva. Loni byla bilance ještě o něco více tragická, do konce září zemřelo o jednoho motorkáře více než letos.

První vážná nehoda letošního roku skončila tragicky pro rodinu teprve devatenáctiletého mladíka. Ten nezvládl ve vysoké rychlosti silný stroj u Vraňan a vyjel mimo silnici, kde narazil do stromu.

Poslední z řady smrtelných nehod se odehrála na motorkářské trase mezi Mělníkem a Dubou v polovině července. Zemřel tam zkušený jezdec Michal Minka, který stejně jako již zmíněný mladík pravděpodobně nezvládl silný stroj, vylétl mimo vozovku a skončil ve stromě. Jeho tělo bylo nalezeno až po dlouhých pěti dnech kamarády z motocyklové komunity. Zpráva o jeho smrti proletěla celou republikou. Motorkáři tehdy narychlo zorganizovali pietní jízdu za všechny zesnulé motorkáře, kterou nazvali Svíce nejen pro Michala.

Ani poslední prosluněný víkend tohoto roku se neobešel bez nehod. Mezi Kostelcem nad Labem a Líbeznicemi havaroval v pátek odpoledne motorkář se spolujezdcem poté, co mu nedal přednost šofér ve felicii. Oba cestující na motocyklu skončili v nemocnici. Nedání přednosti v jízdě ze strany řidiče automobilu bylo důvodem i další nehody, která se odehrála o den později ve Všetatech. Motorkář naštěstí skončil pouze s lehčími poraněními.