Tradiční sobotní trhy se v sobotu 11. května v Mělníku konat budou, ovšem na jiném místě. Tradičně se odehrávají na náměstí Míru, které se však bude připravovat na odpolední Vinnou noc. Trhy se tak přestěhují, ovšem jen o pár kroků dále, na spodní náměstí Karla IV. Zákazníci tam stánky se sadbou, květinami, zeleninou a spoustou dalších dobrot a věcí naleznou mezi osmou hodinou a polednem.

Halu BIOS využívají nejen školy, ale i veřejnost, třeba hráči badmintonu.
Technické služby, nebo TJ EMĚ Mělník? Verdikt o provozovateli biosky už padl

Vinná noc začíná ještě za světla, v 15 hodin, a bude pokračovat až do 22 hodin. Patřit jí bude nejen náměstí Míru, ale i mělnický zámek a Svatováclavská ulice, která obě místa spojuje. Tématem letošního ročníku jsou rulandské odrůdy. Vstupenkou na akci je sklenka s logem - s letošním ročníkem, kterou si lze koupit na místě. K vínu budou v nabídce italské, belgické, gruzínské nebo japonské speciality, chybět ale nebudou ani české lahůdky.

K vinařským akcím v Mělníku patří Vinná noc, Mělnický košt a Vinobraní.
Mělnická Vinná noc: tryzna za zmrzlé vinice i naděje pro vinaře na lepší časy

Na místě se budou bavit i děti, pro které bude připraveno rodinné odpoledne v parku u kostela sv. Petra a Pavla. Před barem Díra na náměstí Míru bude od 19 hodin hrát kapela Hippie Chippies.