„Nemohu být součástí hnutí, pod jehož vedením se „projídá“ již oslabující ekonomický růst, země se zadlužuje schodkovými rozpočty, realizuje se populistická levicová politika pod taktovkou ČSSD a KSČM, zvyšují se daně a zavádí se EET všem profesím,“ tvrdí někdejší kandidát na starostu Mělníka Zbyněk Šnajdr.

Další ze zastupitelů Stanislav Melichar sdělil, že do hnutí vstupoval se záměrem zlepšit tehdejší politickou situaci, ze které byl velmi zklamán. „Bohužel jsem poslední dobou dospěl k názoru, že se můj pohled na politiku hnutí ANO 2011 změnil a nadále už nechci, aby mé jméno bylo spojováno s tímto hnutím,“ sdělil.

Babišovo hnutí opouští i Martina Semelková. Ta v prohlášení zdůraznila, že mezi její hlavní hodnoty patří slušnost, čestnost, poctivost a láska k rodině. Tyto atributy však postrádá. „Nedokážu pochopit koalici s KSČM v parlamentu ČR a mám problém se ztotožnit s některými výroky a s jednáním premiéra a vlády České republiky. Proto již nadále nemohu být součástí tohoto hnutí,“ vysvětlila.