V souvislosti s novou výstavbou obec pozdržela i obrovský projekt výstavby výtopny obce systémem spalování biomasy. „Ten jsme museli pozdržet, protože s novými obyvateli přibude i požadovaný výkon. Na jednu stranu je to samozřejmě pozitivní zpráva, na druhou už ten projekt trvá dlouho a mohli bychom ho dovést do zdárného konce,“ doufá starosta.

Lidé z Lobče v současné době většinou jezdí za prací do Mělníka a do Mladé Boleslavi. Tam je cílem většinou automobilka Škoda Auto. „Lidé ale pracují i u podnikatelských subjektů v okolí,“ říká Dohnalík. Pozitivní v obci je autobusová doprava. Tu zajišťuje soukromá společnost SOK Kokořín. „Jsme naprosto spokojeni, netrápí nás,“ míní Dohnalík. Dlouho sledovanou investiční akcí je i výstavba Muzea Eduarda Štorcha. O tom se v Lobči mluví několik let. „Jdeme do finále. Otevřeme v dubnu,“ už najisto tvrdí starosta.

A kde je tolik opěvovaný mamut, kterého do muzea slibuje zajistit Dohnalík? „Nebojte, bude. Stále je ve skladu Národního muzea v Terezíně. Na otevření bude, myslím si, že ho dovezeme tak v lednu.

Rovněž tak se chystá rekonstrukce zchátralé a dávno nefunkční budovy bývalého pivovaru. Tam „úřaduje“ soukromá firma. „Ochránci přírody už schválili investiční záměr a dokumentaci. Stále platí, že se tam objeví soukromá varna piva, restaurace, ubytovna, penzion a byty,“ podotkl Dohnalík.

Starosta obce se jako člen ODS obává jediné věci. „S novým vedením Středočeského kraje se bojím toho, že přednost budou mít obce, kde vládne sociální demokracie. Toho se opravdu bojím. Uvidíme, čas ukáže. A také se bojím toho, že stále je málo lidí na vykonávání věcí veřejných. Lidí, ochotných pracovat ve prospěch všech, nějak nepřibývá. Ale jinak jsem v obci spokojen, je nám tu spolu tak nějak fajn,“ dodal starosta Lobče Luděk Dohnalík.