Věk: 54 let
Vzdělání: vysokoškolské
Současné povolání: soudní znalec, daňový poradce
Politická minulost/ současnost: KSČ / bezpartijní

1. Co by bylo vaším prvním úkolem, kdybyste se stal starostou?
Jako nezávislý kandidát mohu vyslovovat pouze své myšlenky. Ambice stát se starostou nemám, ale každý starosta potřebuje fungující tým spolupracovníků a hlavně by neměl být jenom kladečem věnců.

2. Koho byste k sobě do kanceláře starosty pozval jako prvního na kafe?
I když kávu nepiji, pozval bych pracovníky MěÚ, abych jim řekl, že státní úředník je tu pro občana a ne naopak. A hned po nich bych pozval na pivo lídry kralupských stran a hnutí, abychom si přestali hrát na koalici a opozici. A to pivo bych jim zaplatil ze svého.

3. Které místo ve městě máte nejraději?
Když jsem přišel v roce 1974 učit se provozním chemikem, město jsem moc v lásce neměl. Ale nedávno mne známí vytáhli na procházku přes Hostibejk k Lešanům, tam si můžete v klidu promýšlet své plány.

4. Kde večer parkujete?
Mám vlastní garáž, takže i když přijedu pozdě v noci, vždy tam auto uklidím.

5. A jak byste zvýšil počet parkovacích míst ve městě?
Zmapováním toho, proč některá auta parkují na stejném místě i několik týdnů bez přemístění. Další parkovací místa by se dala získat zjednosměrněním dalších ulic. Ale o konkrétním řešení jsem zatím nepřemýšlel.

6. Co je podle vás vaší nejsilnější stránkou?
Znalost ekonomie, kterou jsem vystudoval. Ne vždy by cena měla tvořit to hlavní kriterium nabídky. U nás stále přežívá fenomén všemocné obálkové metody, ale určitě to není to nejsprávnější.

7. Býváte rozmrzelý z politiky a proč?
Dnes se politickému dění spíše směji. Vždyť se podívejte na sliby před volbami. Kdo z těch, co slibovali modré z nebe, řekl před koncem volebního období, tohle jsme slíbili, ale nesplnili. Ne, slíbíme vám to znovu.

8. Jaká byla nejlepší rada, kterou jste v životě dostal?
Když jsem v mládí odešel ze studií, dostalo se mi rady, že až dostanu rozum, tak toho budu litovat. A to byla rada nad zlato, asi jako ta sůl. Takže ve zralém věku jsem zmoudřel a dostudoval.

9. Kdybyste měl poslední stovku, co byste za ní koupil?
Kdybych se měl rozhodovat třeba mezi chlebem a knihou, tak bych to asi rozdělil na polovic.

10. Jakou knížku byste doporučil k přečtení?
Jsem dlouholetým sběratelem detektivek Dicka Francise. Takže určitě něco z jeho tvorby.

11. Platí u vás: co Čech, to muzikant, nebo spíš: zlaté české ručičky?
Spíš bych dal na ty zlaté české ručičky. Dříve řemeslníci nebyli, dnes na ně mnohdy nejsou peníze. Takže, kdo si umí něco udělat sám, je ve velké výhodě.

12. Co vám dnes chybí ke štěstí?
Šťastným může člověk být vždy, když si to bude sám myslet.