Věk: 54
Vzdělání: ÚSO
Současné povolání: technik
Politická minulost/ současnost: KSČM

1. Co by bylo vaším prvním úkolem, kdybyste se stal starostou?
Vytvořit kolem sebe dobrou partu lidí, včetně odborníků, která potáhne za jeden provaz, a je mi jedno, jakou mají politickou orientaci.

2. Koho byste k sobě do kanceláře starosty pozval jako prvního na kafe?
Kohokoliv, kdo přijde s dobrým nápadem.

3. Které místo ve městě máte nejraději?
Pochopitelně, že vlastní domov. Ale když toto opominu, tak těch míst je několik, podle toho, jestli chci být sám, nebo mezi lidmi.

4. Kde večer parkujete?
Ve vlastní garáži.

5. A jak byste zvýšil počet parkovacích míst ve městě?
To je velmi problematické téma. Je mnoho garáží v Kralupech, které jsou prázdné. Ale lidé už jsou takoví, jak nemají vozidlo v dosahu, tak jim to nevyhovuje. Při tvorbě nových parkovacích míst je potřeba postupovat citlivě a v souladu s ochranou zeleně.

6. Co je podle vás vaší nejsilnější stránkou?
Naslouchat názoru jiného.

7. Býváte rozmrzelý z politiky a proč?
Někdy ano, zejména když nemohu nešťastná rozhodnutí jiných osobně ovlivnit.

8. Jaká byla nejlepší rada, kterou jste v životě dostal?
Většina rad, které jsem v životě dostal, byla od mých rodičů a nebylo jich málo. Která byla nejlepší, nedovedu posoudit.

9. Kdybyste měl poslední stovku, co byste za ní koupil?
Zatím jsem se do takové situace v životě nedostal, ale co není, může být, zejména v dnešní době, kdy republice vládnou ti, kteří tam jsou. Musel bych se moc rozmýšlet, čemu dám přednost.

10. Jakou knížku byste doporučil k přečtení?
Dětem knihu pohádek Český Honza, protože tam většina pohádkových příběhů má šťastný konec, a to je dobře. Dospělým Švejka.

11. Platí u vás: co Čech, to muzikant, nebo spíš: zlaté české ručičky?
Spíš zlaté české ručičky, to jsem si mnohokrát vyzkoušel při vlastních úpravách bytu i chalupy. Ale obojí je někdy potřeba. My bychom v současné době potřebovali více, aby se spojily ty zlaté ručičky a chytré české hlavy.

12. Co vám dnes chybí ke štěstí?
Co je štěstí? Jsou to peníze, úspěch, kariéra, moc? Anebo pohoda, klid, práce, zdraví a život bez stresu? Žijeme v době, kdy spousta lidí kolem nás štěstí nezažívá. A to mě trápí.