Mělník chce zakázat konzumaci alkoholu na veřejnosti. Nová vyhláška, kterou na svém posledním zasedání schválili mělničtí zastupitelé, se však zatím týká pouze jedné lokality. S lahví piva v ruce už nesmějí lidé vysedávat 
u dětského hřiště na sídlišti Sportovní.

Jde o lokalitu, která je podle starosty města Ctirada Mikeše kritická právě kvůli blízkosti dětského hřiště, u něhož se podnapilí lidé vyskytovali. Někdy dokonce s alkoholem vcházeli i přímo na hřiště.

„Nejde pouze o popíjení alkoholu na veřejnosti, ale chceme zabránit dalším střetům 
pijanů s dětmi a maminkami," zdůvodnil schválení vyhlášky starosta.

Novou vyhlášku vedle rodičů uvítají i městští strážníci, kteří podle jejich ředitele Ladislava Hošmánka neměli dosud žádný dokument, na jehož základě by mohli problémové návštěvníky ze sídliště Sportovní vytěsnit.

„Především v sezoně se tam schází skupina lidí, kteří si 
v blízkém obchodě koupí pivo a hned ním jej pak popíjejí. A hned vedle je dětské hřiště. Často jsme tam vyjížděli, ale dosud nám chyběl nástroj, který by nám umožnil tento negativní jev potlačovat," přiblížil ředitel mělnické městské policie, podle něhož se problémová skupina mnohdy rozšiřovala a narušovala veřejný pořádek.

U hřiště se občas objevovali i mělničtí bezdomovci, s nimiž ale prý velké problémy nebyly. „S těmi jsme se ve většině případů domluvili," poznamenal Ladislav Hošmánek.

Na zasedání zastupitelů se 
k vyhlášce vyjádřil jeden 
z obyvatelů Sportovní ulice, podle něhož jsou problémy 
i u mateřské školy, kam už účinnost vyhlášky nesahá. „Navečer se tam schází mládež, popíjí tam alkohol a je hlučná," řekl obyvatel ulice zastupitelům. Starosta města ho poté ujistil, že se i na tuto lokalitu strážníci více zaměří.