Městská policie od začátku letošních prázdnin zaznamenala mírný pokles počtu případů, které se týkají dětí. Mladí lidé, kteří o prázdninách většinou řádí a přináší tak starosti nejen rodičům, ale hlavně policii, se letos drží zkrátka.

„Pokles těchto případů přičítáme horšímu počasí. Když počasí přeje, děti se pohybují více venku a jsou rozvernější. Tím je větší pravděpodobnost spáchání nějakého přestupku,“ řekl velitel Městské policie Mělník Svatopluk Zachoval.

Mírný pokles je tak pro městskou policii dobrou zprávou. Přestupky, které se s dětmi řeší nejčastěji, mívají každý rok stejný charakter.

„Děti mají na svědomí drobné přestupky co se týče poškozování majetku města, například zničené lavičky či dopravní značky. Mezi těmito případy bývají také rozbitá okna soukromých objektů,“ uvedl Svatopluk Zachoval.

Podle velitele městské policie se těchto činů na Mělníku nejčastěji dopouští děti ve věku čtrnácti až osmnácti let. Jedním z posledních zaznamenaných případů je také řádění patnáctiletého zloděje v jednom mělnickém supermarketu. Ten si chtěl bez placení vzít sladkosti a cigarety v celkové hodnotě pět set korun.