Tři názvy nově vzniklých ulic v Mělníku budou jedním z bodů programu na dnešním zasedání zastupitelů. Vzhledem k podobnosti a jednostrannosti názvů převzatých z botaniky se dá předpokládat, že ne všem se budou názvy líbit.

Podle úředníků správního oddělení, kteří názvy vymysleli, i rady města, která pojmenování schválila, jsou označení Jetelová, Zahradní a Květinová vhodná pro ulice nové výstavby nedaleko sídliště Slovany. Záporný názor k názvům ulic ale vyjádřil například i mělnický místostarosta Jaromír Kovářík.

„Názvy ulic by měly nějakým způsobem charakterizovat oblast, kde jsou. Botanické názvy bych tedy chápal například u botanické zahrady,“ poznamenal Kovářík. Podle něho je už v Mělníku „kytičkových“ názvů příliš. Jako příklad lze uvést ulice Akátová, Jasanová, Břízová, Šeříková či Na Fialkách.

V Mělníku však vymýšlení názvů ulic není snadnou záležitostí. Po sametové revoluci na podzim 1989 padlo v České republice rozhodnutí o tom, že ulice nebudou pojmenovávány po žijících osobnostech. V Mělníku šli tehdy zastupitelé ještě dál a zahrnuli do hlasování i zákaz nazývat ulice po významných osobnostech. Osmnáct let po revoluci však už nejsou zastupitelé tolik zaujatí, názvy ulic Gottwaldova, Fučíkova či Marxova dnes opravdu nehrozí.
„Zastupitelům chci předat revokaci tohoto starého rozhodnutí, které dnes nemá opodstatnění,“ podotkl místostarosta.