Pozemek u vody, kde se ulomila část stromu, udržuje město. Podle vyjádření Jana Kobery, vedoucího kralupského odboru životního prostředí, je nezbytné situaci řešit okamžitě.

„Skutečně hrozí nebezpečí, že by mohl topol na někoho spadnout. Pokud se nepovede zajistit pokácení dnes, bude obehnán páskou, aby lidé mohli bezpečně projít," řekl Deníku v pátek dopoledne Kobera.

K pádu těžké větve na cestu došlo jen pár dnů po Dnech Kralup, kam každoročně dorazí tisíce návštěvníků. A nedělní akce pro děti v rámci slavností se odehrála v místech, kde se říká Na Paloučku - a kam směrem z města přicházeli lidé právě po této cestičce…

„Podle fotografií, které máme od Deníku k dispozici, strom působí na pohled zdravě. Na místo se okamžitě vydala kolegyně, aby prověřila, o jaký strom jde,“ potvrdil Kobera s tím, že se kus stromu pravděpodobně ulomil ve čtvrtečním večeru a v pátek časně ráno jej některý z kolemjdoucích z cesty odklidil.

Stromy u řeky jsou podle vedoucího odboru životního prostředí kontrolovány nahodile v průběhu celého roku. Navzdory tomu ale právě topoly mohou být problematické. „Často se u nich stává, že strom působí úplně zdravě, ale bohužel zdání klame," poznamenal Kobera.

Před Dny Kralup byla ze strany města upravována veškerá zeleň v celé široké lokalitě u Vltavy, kde se části oslav konaly.