Spolek provozující registrovaný útulek byl založen před rokem. „Naším posláním je zastavit utrpení přemnožených koček v našem městě a okolních obcích,“ píší o svých cílech zakladatelky neziskové organizace na webu Kralupské kočky. Starají se o opuštěné, mnohdy i zraněné kočky, zajistí veterinární péči, kastraci – a pak pro ně hledají domovy.

Spolu s dalšími dvěma spolky pořádají Kralupské kočky umisťovací výstavu, která se koná 18. května mezi desátou a patnáctou hodinou v hotelu Sport v Kralupech nad Vltavou. Na místě budou moci návštěvníci projevit zájem o některou z kočiček nebo si vybrat z nabídky charitativního prodejního stánku, jehož výtěžek půjde na podporu koček.

Na nákladnou péči o kralupské opuštěné kočky lze přispět i do kasiček veřejné sbírky, které se nacházejí ve zverimexu pod viaduktem v centru Kralup nad Vltavou nebo ve veltruské restauraci Vedlepily. Kasička bude k dispozici také na červnovém Útulek festu.

Útulek fest na podporu útulku pro psy Lesan a spolku Kralupské kočky se odehraje na Palackého náměstí ve čtvrtek 6. června od 15 do 20 hodin. Vystoupí tam kapely Vocal band s The Act nebo soubory a sólisté Dvořákova gymnázia.