Společné zpívání začne jako každým rokem v 18 hodin. Na Mělnicku se připojí například v Mělníku, Neratovicích, Všetatech, Libiši, Tuhani nebo Mšeně.

Letos se bude zpívat těchto šest vánočních písní a koled: Nesem vám noviny, Půjdem spolu do Betléma, Narodil se Kristus Pán, Pásli ovce valaši, Rolničky a Veselé Vánoce. Kompletní texty těchto koled najdete na webu www.ceskozpivakoledy.cz, kde je ve formátu pdf ke stažení zpěvník. V den konání texty také vyjdou ve všech regionálních vydáních Deníku.

Koncert Wohnoutů se uskutečnil v pátek 8. prosince v kralupském kulturním domě.
Kapela Wohnout zahrála v Kralupech nad Vltavou. Přivezla unplugged koncert

A kde všude budou znít koledy s Deníkem? Seznam míst najdete na interaktivní mapě, kde máte stále možnost vyplnit jednoduchý formulář a přihlásit další místo v okolí svého bydliště.

Česko zpívá koledy 2023Česko zpívá koledy 2023Zdroj: DeníkNápad, kdy se lidé sejdou, aby si společně užili předvánoční čas bez shonu, ve frontách v obchodních centrech, ale naopak při milé příležitosti společném zpívání vánočních koled, se zrodil v západních Čechách před 13 lety. Díky Deníku se rozšířil do celého Česka a stal se oblíbenou každoroční tradicí. A zpívá se i za hranicemi země. Každý rok se k ní totiž připojují i krajané napříč celým světem. Zpívá se v Americe, Španělsku, Řecku či Turecku. „Koledy se rozezněly třeba i v hlavním městě Kataru Dauhá,“ prozradila Jitka Peroutková, marketingová ředitelka Deníku.