Cestující z Kralup nad Vltavou, které v době výluky na pražském Masarykově nádraží vozí vlaky jen do Holešovic, už nebudou muset čekat v dlouhých řadách na náhradní jízdenky. „Na cestu městskou dopravou, která je doveze do cílové stanice Masarykovo nádraží, jim od dneška platí jízdenky z vlaku,“ vysvětlil mluvčí Českých drah Ondřej Kubala.

Cestující mohou použít vlakové jízdenky na cestu ze stanice Praha – Holešovice do stanic Florenc nebo Hlavní nádraží. Na Florenci mohou rovněž přestoupit na trasu metra B a dojet až na náměstí Republiky. „Tato spojení mohou samozřejmě použít i v opačném směru, musejí se však prokázat zpáteční jízdenkou Českých drah,“ dodal Kubala.

V železniční stanici Praha – Masarykovo nádraží se od začátku července až do posledního srpnového dne koná rekonstrukce výhybek a zabezpečovacího zařízení. Vlaky z Kralup nad Vltavou do Prahy jsou proto odkloněny přes stanici Praha – Holešovice do stanice Praha – Libeň. „Výjimkou jsou víkendové rychlíky z Mostu a do Mostu přes Slaný , vlaky Sp 1711 a Os 9634, pro které jsou cílovou stanicí Holešovice, odkud také odjíždějí,“ připomněl Ondřej Kubala. Navíc v létě neplatí ani jízdní řád městské inky Praha – Libeň – Roztoky u Prahy, platí pouze výlukový jízdní řád na trati Praha – Libeň – Kralupy nad Vltavou.

Až do včerejška museli cestující z Kralup nad Vltavou v Holešovicích čekat na náhradní jízdenky na městskou dopravu, která je místo vlaků dovezla do centra k Masarykovu nádraží. „Stáli jsme tam v dlouhých frontách. Zpočátku nám dávali jen jednu jízdenku na ranní cestu městskou dopravou s tím, že druhou jízdenku na odpoledne si musíme vyzvednout až na Masarykově nádraží. To bylo strašné zdržování, naštěstí pak začali dávat hned ráno jízdenky dvě,“ řekla o svých zkušenostech Anna Švestalová, kterou potěšilo, že už jí bude stačit jen jízdenka z vlaku.

Rekonstrukce na pražském Masarykově nádraží má po prázdninách pokračovat druhou etapou. Podle Kubaly budou České dráhy cestující o dočasných výlukách v předstihu infomovat.