Jak oznámilo město Veltrusy na svém webu, opravy povrchu vozovky v Dlouhé ulici, zajišťované středočeskou správou a údržbou silnic, by se měly uskutečnit od 6. července zhruba do 2. srpna v režimu úplné uzavírky celé silnice dlouhé téměř dva a čtvrt kilometru.

Úvodní ze tří etap zavře úsek od kruhového objezdu u rafinerie až ke křižovatce s ulicí Fr. Šafaříka, v následujících dvou etapách se bude po jednotlivých pruzích pracovat v úseku od ulice Fr. Šafaříka k dálničnímu nadjezdu. V době uzavírky tudy budou moci projíždět pouze autobusy a vozidla záchranných složek.

Jak Deníku potvrdil Petr Jelínek, majitel vyhlášeného zahradnictví na trase, podnik bude i v době uzavírky otevřen v plném rozsahu. „Pro zákazníky bude připraven náhradní vjezd,“ uvedl s tím, že detailní informace ohledně uzavření silnice a přístupu k zahradnictví zveřejní firma na svých webových stránkách.

Platí, že po dobu rekonstrukce veltruské silnice bude vjezd do města možný pouze přes kruhovou křižovatku u kláštera a objízdná trasa ve směru na Zlosyň povede přes Úžice.