Ulice Generála Klapálka je až do neděle 3. září objízdnou trasou kvůli opravám povrchu vozovky v Přemyslově ulici, která se na celé léto změnila v jednosměrku. Už o týden později, tedy v pondělí 11. září, se ovšem role obou ulic obrátí.

Středočeský kraj se pustí do nezbytné výměny mostku vedoucího přes Zákolanský potok. Tím se stane většina ulice Generála Klapálka neprůjezdnou a objízdná trasa povede právě přes Přemyslovu.

Z dopravního omezení jsou už předem otrávení především rodiče, jejichž děti navštěvují základní školu v ulici Generála Klapálka. Mnoho z nich totiž zejména ráno vozí školáky auty až před školu. O tuto možnost ale na celý školní rok přijdou, opravy totiž mají skončit až v červnu příštího roku.

Chytré záchody v Pražské ulici.
Veřejné záchodky na hřbitově se otevřou na dušičky. Chytré toalety zmizí

„Nabízí se možnost vysadit děti ze směru od centra u sídliště V Zátiší a pak kousek doběhnou přes lávku pro pěší u školy, která se zavírat nemá. Další možnosti, kde zastavit, jsou v bočních ulicích kolem školy," navrhla řešení maminka jednoho z tamních školáků.

Ulice Generála Klapálka je po dobu prázdnin objízdnou trasou. Od 11. září bude neprůjezdná. Most pro pěší zůstane otevřený.Ulice Generála Klapálka je po dobu prázdnin objízdnou trasou. Od 11. září bude neprůjezdná. Most pro pěší zůstane otevřený.Zdroj: Deník/Alena Hedvíková

Klapálkova ulice je jednosměrná, tím pádem bude komplikovanější i objízdná trasa. „Objížďka povede Horymírovou ulicí a naváže na Přemyslovu ulici. Budeme se snažit vyvinout na zhotovitele co největší tlak, aby došlo ke zprovoznění co nejdříve," řekl Deníku kralupský starosta Libor Lesák (ODS).

Uzavírka se nedotkne školky, která se nachází jen pár desítek metrů od základní školy. Leží totiž až za potokem, a tak se před ni dostanou rodiče auty směrem od centra trasou přes sídliště V Zátiší.

Výstava Kašpárku hraj! poběží až do 17. září a je plná interaktivních prvků.
Jak zabavit děti v deštivém počasí? V muzeu pokračuje výstava Kašpárku hraj!

Řidiči mohou být rádi, že se s s demolicí mostku nezačalo ještě v době oprav a dopravních omezení v Přemyslově ulici. „Opravy mostku, o jehož havarijním stavu jsme věděli a opravu u kraje urgovali, měly původně začít už dříve. Naštěstí se nám podařilo dohodnout s krajem jiný termín, jinak by ve městě došlo k úplnému dopravnímu kolapsu," vysvětlil mluvčí města Aleš Levý.