Mělničanům po zahájení prací v Plavební chyběly ze strany města jasné informace. Netušili, zda je ulice úplně zavřená, nebo mají šanci dojet například do technických služeb nebo do vinařství, které tam sídlí.

K těmto cílům není problém zajet, úplná uzavírka přijde až později. Potvrdil to mělnický radní Jindřich Špergl (nez. za TOP 09), podle kterého se silnice zcela zavře pouze na pár dnů, a to až po položení asfaltového povrchu.

Ke zprůjezdnění silnice v Plavební by mělo dojít na začátku letních prázdnin. „Nemůžeme teď přesně říci, kdy se tak stane, ale předpokládáme, že pokládka asfaltu proběhne na rozmezí června a července," řekl Deníku Špergl.

Zhruba za měsíc by tak řidiči měli mít možnost opět jezdit i přes most Josefa Straky. Kdy konkrétně dojde k úplnému dokončení rekonstrukce bývalé hlavní komunikace, bude radnice občany informovat, až to bude aktuální.

Mělnický radní pro dopravu už před pár dny uvedl na facebookových stránkách města, že v Plavební pokračuje pokládka obrubníků, zámkové dlažby části chodníků a parkovacího stání. „Současně probíhá čištění a kamerové prohlídky dešťové kanalizace a vyhodnocuje se případná nutnost její opravy," dodal radní.